VectoPlus 28mm Collapsible Water Container | CNOC

VectoPlus 28mm Collapsible Water Container | CNOC

Tuotetunnus: N/A Kategoriat:

CNOC VectoPlus on suuri kokoontaitettava vesisäiliö ryhmille, leirikäyttöön ja useamman päivän vedensäilytykseen. Leveä slider-aukko helpottaa veden keräämistä, puhdistamista ja kuivaamista, ja 28 mm kierre sopii useisiin yleisiin vedensuodattimiin.

Tekniset tiedot

4 L
Paino: noin 153 g
Mitat käytössä: noin 43 × 19 × 3,8 cm

6 L
Paino: noin 176 g
Mitat käytössä: noin 51 × 23,5 × 3,8 cm

8 L
Paino: noin 210 g
Mitat käytössä: noin 53,3 × 29,2 × 3,8 cm

Materiaali: 0,4 mm TPU
Kierre: 28 mm
BPA-, BPF- ja BPS-vapaa

Voit kirjautua myös tästä:

Kuvaus

VectoPlus 28 mm – suuri kokoontaitettava vesisäiliö CNOC

CNOC VectoPlus on suuri, kokoontaitettava vesisäiliö veden keräämiseen, kuljettamiseen, säilyttämiseen ja suodattamiseen. Se on suunniteltu erityisesti tilanteisiin, joissa vettä tarvitaan useammalle henkilölle tai usean päivän käyttöön esimerkiksi leirissä, ryhmäretkellä tai tilapäisessä tukikohdassa.

VectoPlus on saatavana 4, 6 ja 8 litran kokoisena. Tyhjänä säiliö pakkautuu pieneen tilaan, joten se vie huomattavasti vähemmän säilytystilaa kuin vastaavan kokoinen jäykkä vesiastia.

Kaksi aukkoa helpottavat veden käsittelyä

Säiliön toisessa päässä on koko säiliön levyinen slider-sulkimella suljettava aukko. Leveän aukon kautta vettä voidaan kerätä nopeasti myös matalasta vesilähteestä. Se helpottaa lisäksi säiliön puhdistamista ja kuivattamista.

Toisessa päässä on 28 mm kierrekorkki. Sama kierre mahdollistaa useiden yleisten vedensuodattimien kiinnittämisen suoraan säiliöön ilman erillistä sovitinta.

VectoPlus on yhteensopiva esimerkiksi Sawyer Squeeze-, Sawyer Mini- ja Sawyer Micro -suodattimien sekä muiden 28 mm kierrettä käyttävien suodattimien kanssa.

Soveltuu myös painovoimasuodatukseen

Säiliön kulmissa olevien ripustusreikien avulla VectoPlus voidaan ripustaa. Suuri tilavuus ja 28 mm suodatinliitäntä tekevät siitä käytännöllisen vaihtoehdon painovoimaan perustuvaan vedensuodatukseen silloin, kun vettä käsitellään useita litroja kerrallaan.

Rakenteessa on sisäisiä väliseiniä ja sivutaitoksia, jotka auttavat säiliötä säilyttämään hallitumman muodon täytettynä. Kantamista varten siinä on TPU-pinnoitetusta polyesterikuidusta valmistettu leveä kantohihna.

Materiaali

VectoPlus on valmistettu 0,4 mm paksusta elintarvikekäyttöön hyväksytystä TPU-materiaalista. Materiaali ei sisällä BPA:ta, BPF:ää eikä BPS:ää.

Valmistajan ilmoittama käyttölämpötila on noin −17…+100 °C. Säiliö kestää kiehuvaa vettä, mutta valmistaja suosittelee käytännössä enintään noin +80 °C:n lämpötilaa palovammojen ja materiaalin ennenaikaisen rasittumisen vähentämiseksi.

Käyttökohteita

  • Leiri- ja tukikohtakäyttö
  • Ryhmäretket ja vaellukset
  • Veden kerääminen useammalle henkilölle
  • Vedensuodatus ja painovoimasuodatus
  • Melonta- ja muut pidemmät retket
  • Tilapäinen veden säilytys silloin, kun jäykkä vesiastia vie liikaa tilaa

Tekniset tiedot

4 L
Tilavuus: 4 l
Paino: 153 g
Koko käytössä: noin 43 × 19 × 3,8 cm
Koko pakattuna: noin 7,6 × 20,3 × 3,8 cm

6 L
Tilavuus: 6 l
Paino: 175,8 g
Koko käytössä: noin 51 × 23,5 × 3,8 cm
Koko pakattuna: noin 7,6 × 23,5 × 3,8 cm

8 L
Tilavuus: 8 l
Paino: 209,8 g
Koko käytössä: noin 53,3 × 29,2 × 3,8 cm
Koko pakattuna: noin 8,9 × 30,5 × 2,5 cm

  • Materiaali: 0,4 mm TPU
  • Kierre: 28 mm
  • Kaksi aukkoa: leveä slider-aukko ja kierrekorkillinen suodatinliitäntä
  • Kantohihna: TPU-pinnoitettu polyesterikuitu
  • Ripustusreiät kulmissa
  • Korkki ja slider-suljin kiinnitetty säiliöön
  • Käyttölämpötila: noin −17…+100 °C
  • Suositeltu kuuman veden enimmäislämpötila: noin +80 °C
  • BPA-, BPF- ja BPS-vapaa
  • Valmistettu Kiinassa

Lisätiedot

Koko

4 L, 6 L, 8 L

Valmistaja / Maahantuoja

Valmistajan nimiMinimal Gear
Valmistajan osoite3363 SE 20th Ave Portland, OR 97202 - USA
Valmistajan sähköposticontact@minimalgear.com
Maahantuojan nimiBiwak Outdoor
Maahantuojan osoiteKoskelonkuja 1 a 13, 02920 Espoo
Maahantuojan sähköpostiinfo@biwak.fi